MƏZUNLAR

2003/2004 - Rus bölməsi

  1. Bərəkat Elen İssan qızı – Qərb Universiteti (iqtisadiyyat f-si)

  2. Bərəkat Fadi İssan oğlu – Qərb Universiteti (iqtisadiyyat f-si)

  3. Yusupova Kseniya İqorevna – Moskva Açıq Universiteti (Moskva şəhəri)

 

2004/2005 - Rus bölməsi

  1. Nuriyeva Aliyə Tahir qızı – Qərb Universiteti (dizayn f-si)

  2. Yagizarov Əhməd Rəsul oğlu – Qərb Universiteti (iqtisadiyyat f-si)

  3. Hüseynov Cəmil Faiq oğlu – Qərb Universiteti (dizayn f-si)

 

2005/2006 - Rus bölməsi

  1. Borisova Yana Vasilyevna – Bakı Dövlət Universiteti (tətbiqi riyaziyyat f-si)

  2. Bağırova Sevinc Hüseyn qızı – Qərb Universiteti (regionşünaslıq f-si)

 

2006/2007 - Rus bölməsi

  1. Əliyeva Kübra Taleh qızı – Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti

  2. Əliyeva Leyla Rüfət qızı – Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti

  3. Həsənov Artyom Nəsib oğlu – Bakı Dövlət Universiteti (beynəlxalq münasibətlər f-si)

  4. Ələsgərova İnarə Eldar qızı – Texas Universiteti (ABŞ)

  5. Əlizadə Yaqub Elçin – Qərb Universiteti (iqtisadiyyat f-si), Ceyms Medison Universiteti     (politologiya f-si, ABŞ, Virciniya ştatı, Xarisonburq şəhəri)

  6. Əliyev Erkin Kamal oğlu – Qərb Universiteti (iqtisadiyyat f-si)

  7. Əbdülrəhimzadə Azad Elşad oğlu – Qərb Universiteti (iqtisadiyyat f-si)

 

2007/2008 - Rus bölməsi

  1. Məmmədova Leyla Rahib qızı – Bakı Dövlət Universiteti (hüquq f-si)

  2. Quliyeva Günel Rəfael qızı – Bakı Turizm Univertsiteti

  3. Tarıverdiyeva Leyla Sənan qızı – Bakı Dövlət Universiteti (beynəlxalq münasibətlər f-si)

  4. Korçiyeva Lamiyə Hacımurad qızı – Xəzər Universiteti (turizm f-si)

Azərbaycan bölməsi

  1. Əliyev Sadiq İsa oğlu – Bakı Dövlət Universiteti (kitabxanaçılıq f-si)

  2. Əliyev Orxan Firdovsi oğlu – Bakı Dövlət Universiteti (beynəlxalq hüquq f-si)

 

2008/2009 - Azərbaycan bölməsi

  1. Əliyev Kənan Firdovsi oğlu – Bakı Dövlət Universiteti (beynəlxalq münasibətlər f-si)

  2. Əliyev Sənan İsa oğlu – Bakı Dövlət Universiteti (beynəlxalq hüquq f-si, Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 3 sentyabr 2001-ci il tarixli 564 nömrəli fərmanına uyğun olaraq, ixtisas qrupları üzrə ən yüksək nəticə göstərmiş Prezident təqaüdçüsü)

  3. Sərdari Xanım Sərdar qızı – Xəzər Universiteti

  4. Hümbətli Turan Natiq oğlu – Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti

 

2009/2010 - Rus bölməsi

  1. Hüseynova Aysel Sadiq qızı – Kipr Beynəlxalq Universiteti (turizm f-si)

  2. Hacızadə Sara Tofiq qızı – Kipr Beynəlxalq Universiteti (turizm f-si)

  3. Abbasova İnarə Faiq qızı – Azərbaycan Dillər Universiteti (alman dili f-si )

  4. Zeynallı Orxanbəy Vaqif oğlu – Azərbaycan Texniki Universiteti

  5. Yaqubov Oqtay Vaqif oğlu – Bakı Turizm Universiteti   

 

2010/2011 - Rus bölməsi

  1. Zeynalov Elmir Fuad oğlu -Bakı Dövlət Universiteti (hüquq f-si.)

  2. Mirzəli Rəşad Elçin –  İstanbul Bilgi Universiteti (komputer mühəndisliyi f-si)

  3. Çobanov Ənvər Elxan oğlu –  Praqa Dövlət Texniki Universiteti (nüvə texnologiyası və maşınqayırma f-si)

 

2011/2012  - Məzun olmayıb

 

2012/2013 - Rus bölməsi

  1. Bağırov Ayxan Əkbər oğlu- Azərbaycan Dövlət Tibb Universiteti ( müalicə işi f-si )

  2. Umudova Leyla Xalid qızı- Xəzər Universiteti ( politologiya f-si )  

  3. Qədirli Nadir İsmayıl oğlu- Xəzər Universiteti ( maliyyə-kredit f-si )

  4. Mirzəyev Ağadadaş Samir oğlu –  Ryazan Ali Akademiyası ( hərbi hüquq f-si )

 

2013/2014 - Rus bölməsi

  1. Həsənov Məmməd Arif oğlu-KKCL (menecment ixtisası)

 

2014/2015 - Rus bölməsi

  1. Şükürov Azad Albertoviç- M.V.Lomonosov adına Moskva Dövlət Universitetinin Bakı filialı (kimya f-si)

  2. Qəribov Orxan Hikmət oğlu - Azərbaycan Diplomatik Akademiyası (beynəlxalq münasibətlər f-si)

  3. Xaddad Mariya Nəcib qızı- M.V.Lomonosov adına Moskva Dövlət Universitetinin Bakı filialı (xarici filologiya f-si )

  4. Əliyev Taleh Tahir oğlu- Bakı Dövlət Universiteti (beynəlxalq münasibətlər f-si)

Azərbaycan bölməsi

      1. Abduyeva Nərgiz Mübariz qızı- Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti (iqtisadiyyat f-si)

 

2015/2016 - Rus bölməsi

1. Abbasov Arif Firuz oğlu- Azərbaycan Respublikasının Prezidenti Yanında Dövlət İdarəçilik Akademiyası (Menecment fakültəsi)

2. Ağayev İslam Dilavər oğlu- Azərbaycan Diplomatik Akademiyası (Beynəlxalq əlaqələr fakültəsi)

3. Zeynallı Teyyub Vüqar oğlu- Bakı Dövlət Universiteti (Tarix fakültəsi)

4. Məmmədov Ələkbər Rauf oğlu- MİTSO Beynəlxalq Universiteti Vitebsk filialı (Logistika fakültəsi)  

5. Hacıyeva Nigar Emin qızı- Sankt-Peterburq dövlət sənaye texnologiyaları və dizayn universiteti (interyer dizayn fakültəsi)